NOWOŚCI PROGRAM  MATERIAŁY O CFD DOM W KRAKOWIE www.cfdtrzebinia.sds.pl   

  O CFD ...


Dom Centrum Formacji Duchowej - w Trzebini k. Krakowa otwarty został w roku 2006. Jest on kontynuacją dzieła rekolekcji zamkniętych prowadzonych przez salwatorianów od roku 1928. Dom rekolekcyjny w Trzebini był pierwszym w Polsce, w którym organizowano rekolekcje zamknięte dla wszystkich stanów powołaniowych. Szczególnego charakteru temu miejscu nadaje także Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, znane z nocnych czuwań fatimskich organizowanych w Trzebini od 1950 r.
Do terenu i zabudowań CFD w Trzebini przynależą m.in. duży park klasztorny, kaplice rekolekcyjne, sale konferencyjne i rekreacyjne oraz refektarz. W części mieszkalnej znajdują się pokoje jedno, dwu i trzyosobowe z łazienkami.
Podczas spotkań formacyjnych można korzystać z zamieszkania i pełnego wyżywienia w CFD lub uczestniczyć w spotkaniach weekendowych jako osoby dochodzące

Centrum Formacji Duchowej
ul. Głowackiego 3, 32-540 Trzebinia
tel./fax (48) 32 753 54 80   tel. kom. (48) 694 448 249
www.cfdtrzebinia.sds.pl       e-mail: cfdtrzebinia@mailsds.net

Sekretariat jest czynny w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-12.00 i od 14.00-18.00.

PKO BP Odział I w Chrzanowie
nr rachunku bankowego 92 1020 2384 0000 920200836247 

Cel: Centrum zostało powołane do życia po to, żeby towarzyszyć osobom duchownym i świeckim w poszukiwaniu głębszego doświadczenia wiary i integralnego rozwoju: psychicznego i duchowego. Centrum współpracuje z cenionymi formatorami różnych szkół i ośrodków życia duchowego w Polsce i Europie, którzy dzielą się swoim  osobistym doświadczeniem wiary, swoją wiedzą teologiczną, pedagogiczną i psychologiczną.

Program formacyjny Centrum uwzględnia oczekiwania osób duchownych i świeckich. Przewiduje on między innymi:

  • weekendowe sesje formacyjne w ramach Szkoły Biblijnej, Szkoły Sakramentów, Szkoły Modlitwy Słowem Bożym
  • Rekolekcje Słowa Bożego
  • Ćwiczenia Ignacjańskie
  • Rekolekcje "Lectio divina"
  • Dwuletnią Szkołę Formatorek Zakonnych
  • Rok Odnowy Duchowej
  • Pięcioletni Kurs Formacji Juniorackiej
  • Rekolekcje dla kapłanów

 

Charakter spotkań
Wszystkie spotkania organizowane w Centrum Formacji Duchowej odbywają sie w klimacie "pustyni".  Uczestnicy są zaproszeni do osobistej modlitwy i milczenia. Na koniec spotkań przewidziane są momenty dzielenia się w grupach lub w dwójkach.

Centrum Formacji Duchowej współpracuje z osobami prowadzącymi w duchu chrześcijańskim formację ludzką i pomoc terapeutyczną. więcej

 

 

Dojazd do Centrum Formacji Duchowej w Trzebini

Trzebinia znajduje się w połowie drogi między Katowicami i Krakowem. Istnieje możliwość dojazdu środkami PKS i PKP.

Dojście z Dworca PKP (ok. 5 min.): kładką, która przebiega nad peronami stacji Trzebinia, udajemy się nie w kierunku budynku dworca kolejowego, lecz w kierunku przeciwnym; dochodzimy do końca kładki i schodzimy schodami w lewo; po kilku metrach wchodzimy na drogę asfaltową, którą idziemy około 50 metrów; po prawej stronie w ogrodzeniu z czerwonej cegły zobaczymy pierwszą dużą bramę (nie furtkę - bramę) - przez nią wchodzimy na teren klasztoru. Idziemy w kierunku dużego czerwonego budynku.

Dojazd samochodem. Z płatnej autostrady A4 zjechać na węźle Chrzanów w kierunku Trzebini (ok. 30 km od Krakowa, ta sama odległość od Katowic). Po przejechaniu 1,5 km po prawej stronie znajduje się kościół salwatorianów (Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej). Wjechać na teren klasztoru, przejechać pierwszy parking, kierując się na dom rekolekcyjny (budynek z czerwonej cegły). Na drogach z Chrzanowa, Olkusza i Krakowa umieszczono białe tablice drogowe prowadzące do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Dom Centrum Formacji Duchowej znajduje się na terenie sanktuarium.

Zob. więcej o komunikacji na stronie Urzędu Miasta w Trzebini.


galeria

KONTAKT ZGŁOSZENIE