NOWOŚCI PROGRAM  MATERIAŁY O CFD DOM W KRAKOWIE www.cfdtrzebinia.sds.pl   

  Szkoła Modlitwy Słowem Bożym
Historie powołań biblijnych. Rekolekcje według metody lectio divina (książka) - ks. Piotr Ślęczka SDS

Zapis konferencji (wprowadzeń do modlitwy) wygłoszonych na etapie tzw. "pogłębienia" podczas rekolekcji lectio divina, które odbyły się w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie (24 IV - 2 V 2009).


Maryja i Słowo Boże (6 płyt CD) - Joachim Stencel SDS
W tradycji Kościoła Maryja często jest przedstawiana jako doskonała „ikona” lectio divina: Matka brzemienna, która słucha, rozważa, wydaje na świat Słowo. Ewangeliści zostawili nam ikonę Maryi, abyśmy mogli „skopiować” w sobie wzór ucznia wierzącego Bogu na Słowo, zawsze młodego w swoich postanowieniach, wiernego do końca. Słowo uczyniło Ją dojrzałą. Nas także chce takimi uczynić.

Modlitwa Ewangelią na każdy dzień - Tom II - Okres Wielkiego Postu i Wielkanocy (książka) - ks. Krzysztof Wons SDS

Modlitwa Ewangelią na każdy dzień to seria czterech książek zawierających wprowadzenia do modlitwy Słowem na wszystkie dni roku liturgicznego. Książka jest praktyczną pomocą dla tych, którzy pragną na co dzień rozeznawać wolę Bożą w Jego Słowie. Proponowane w niej rozważania mają charakter prostych pytań - impulsów, związanych z Ewangelią czytaną przez Kościół w dany dzień. Jej autor, ksiądz Krzysztof Wons, znany i ceniony rekolekcjonista, prowadzi Czytelnika do serca ewangelicznego tekstu, by mógł skonfrontować z nim swoje życie.


KONTAKT ZGŁOSZENIE