NOWOŚCI PROGRAM  MATERIAŁY O CFD DOM W KRAKOWIE www.cfdtrzebinia.sds.pl   

  Rok Odnowy Duchowej
Rok Odnowy Duchowej 2016-2017
Trwa nabór zgłoszeń na Rok Odnowy Duchowej w edycji 2017-2018

Wpłyń na głębię - spotkanie absolwentek ROD-u Trzebinia 25 lipca - 28 lipca 2017 r.
Zapraszamy  absolwentki Roku Odnowy duchowej na spotkanie formacyjne
Informacje o spotkaniu

Rok Odnowy Duchowej 2015-2016

Materiały dla uczestniczek Roku Odnowy Duchowej


Wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego - skansenu w Wygiełzowie i na zamek Lipowiec, 22.06.2016

Zakończenie rekolekcji lectio divina - Niedziela Palmowa 20 marca 2016

Zdjęcia z sesji 3 (12-17 XI 2013)

Zdjęcia z sesji 2 (15-20 X 2013)

Zdjęcia z sesji 1 (25-29 IX 2013)

Idea Roku Odnowy Duchowej
Centrum Formacji Duchowej w Trzebini odpowiadając na liczne prośby ze strony żeńskich zgromadzeń zakonnych, organizuje Rok Odnowy Duchowej w ramach powołanej do życia Szkoły Formacji Zakonnej.
Rok Odnowy Duchowej jest propozycją naszego Centrum przeżycia rocznego okresu formacji (6 tygodniowych sesji oraz ośmiodniowe rekolekcje) w ramach osobistej formacji permanentnej. Przeznaczony jest on dla osób konsekrowanych po ślubach wieczystych, które na przykład przygotowują się do przeżycia swojego jubileuszu konsekracji, przeżywają swój rok sabatyczny albo po prostu pragną pogłębić i odnowić swoje życie radami ewangelicznymi. Nasza propozycja skierowana jest także do sióstr, które potrzebują na nowo spojrzeć na swój pierwotny wybór drogi życia w świetle Ewangelii, ponieważ doświadczają kryzysu powołania.
Droga proponowanej odnowy będzie polegała na osobistej formacji w dynamice pracy grupowej i indywidualnej. Zgodnie ze wskazaniami „Vita Consecrata” proponowana formacja będzie miała charakter integralny, tak  aby docierała głęboko do wnętrza osoby i obejmowała całość jej istoty, wszystkie aspekty jej tożsamości, jej czyny i intencje (por. VC 65).
Zajęcia będą przebiegały według przyjętej dynamiki: wykłady i konwersatoria – ćwiczenia warsztatowe w dynamice pracy grupowej – formacja duchowa w dynamice modlitwy „lectio divina” – spotkania indywidualne w ramach osobistej rozmowy formacyjnej. Centralne miejsce w tym procesie formacji zajmuje modlitwa Słowem Bożym.
Osoby zamierzające brać udział w Roku Odnowy Duchowej prosimy o kontakt z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini.

KONTAKT ZGŁOSZENIE